Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ Par virslīgu

PAR BIEDRĪBU “LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGA”

Latvijas Futbola virslīga kā atsevišķa biedrība tika izveidota 2012. gada janvārī, apvienojoties 10 futbola klubiem, kas tajā brīdī pēc sportiskā principa bija izcīnījuši tiesības piedalīties augstākajās futbola sacensībās valstī – Virslīgas čempionātā. Biedrības izveides mērķis bija dot klubiem lielāku pašnoteikšanu čempionāta organizešanā un veiksmīgāk realizēt savas komerctiesības.

Šobrīd biedrība ir iesākusi savu piekto darbības gadu un kopīgi ar Latvijas Futbola fedrāciju (LFF) rīko jau piekto Virslīgas čempionātu. Pašlaik līgas vadības pārraudzībā ir informatīvie, komerctiesību, mārketinga, TV translāciju, kalendāra un citi organizatoriskie darbi, bet Virslīgas čempionāta reglamenta un licencēšanas jautājumi ir uzticēti LFF. Tuvāko gadu biedrības mērķis ir sekot ārvalstu piemēram un pilnībā pārņemt augstāko klubu futbola sacensību organizēšanu valstī. 
Par biedrības biedriem var kļūt futbola klubi, kas ir juridiskas personas un kurām ir tiesības piedalīties Latvijas Futbola virslīgas čempionātā saskaņā ar Virslīgas futbola sacensību reglamentu, ko apstiprina LFF. Tajā pašā laikā šis reglaments nosaka, ka turnīra dalībniekiem ir jābūt arī biedrības “Latvijas Futbola virslīga” biedriem.
Biedrības darbu organizē tās izpilddirektors, bet to pārrauga biedru ieceltā valde (ar izņēmumu 2017.gada sezonā, kad biedrības darbu organizēja valde un administratīvais direktors). Virslīgas sacensību organizācijas komiteja sastāv no Virslīgas izpilddirektora, LFF ģenerālsekretāra, LFF Sporta direktora, LFF Sacensību daļas vadītāja.

No 2012.gada janvāra līdz 2017.gada decembrim biedrības valde darbojās nemainīgā triju cilvēku sastāvā - Uģis Bisenieks, Maksims Raspopovs un priekšsēdētājs AInārs Tamisārs. 2017.gada izskaņā biedri lēma par valdes sastāva paplašināšanu uz četriem locekļiem, kam sekoja pārvēlēšana. Valdē iekļuva Maksims Krivuņecs, Olafs Saulriets, Romāns Lajuks un pārvēlēts tika Uģis Bisenieks. Maksims Raspopovs atkārtotu kandidatūru neizvirzīja. Par jaunās valdes priekšsēdētāju tika iecelts Maksims Krivuņecs.


PAR VIRSLĪGAS ČEMPIONĀTU

Latvijas futbola Virslīga ir augstākās futbola sacensības Latvijas valstī. Latvijas futbola Virslīgā savu karjeru ir sākuši gandrīz visi esošie Latvijas Nacionālās izlases spēlētāji. Tajā savu karjeru uzsāka Marians Pahars, Māris Verpakovskis, Vitālijs Astafjevs un citi Latvijas visu laiku izcilākie spēlētāji. Latvijas futbola Virslīga ir Latvijas futbola pamats. Atjaunotajā Latvijas brīvvalstī ir aizvadītas 24 veiksmīgas sezonas un šobrīd ir dots starts divdesmit piektajai. No 2013. līdz 2015. gada sezonai čempionāta ģenerālsponsors bija finanšu pakalpojumu uzņēmums SMScredit.lv, un čemionāta oficiālais nosaukums bija SMScredit.lv Virslīga. No 2016. gada (parakstot trīs sezonu līgumu) par čempionāta ģenerālsponsoru kļuvis SynotTip sporta bars, un čempionāta oficiālais nosaukums ir SynotTip Virslīga.


BIEDRĪBAS VADĪBA

Valdes priekšsēdētājs: Maksims Krivuņecs

Valdes loceklis: Olafs Saulriets

Valdes loceklis: Uģis Bisenieks

Valdes loceklis: Romāns Lajuks

 

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com