Klubu lapas
RFS Valmiera FC FK Liepāja Riga FC FK Spartaks BFC Daugavpils FK Metta FK Auda FK Tukums 2000 / Telms SK Super Nova Salaspils

\\ Futbola virslīga

PAR BIEDRĪBU “LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGA”

''Latvijas Futbola Virslīga'' kā atsevišķa biedrība tika izveidota 2012. gada janvārī, apvienojoties desmit futbola klubiem, kas tajā brīdī pēc sportiskā principa bija izcīnījuši tiesības piedalīties augstākajās futbola sacensībās valstī – Virslīgas čempionātā. Biedrības izveides mērķis bija dot klubiem lielāku pašnoteikšanu čempionāta organizešanā un veiksmīgāk realizēt savas komerctiesības.

Šogad biedrība aizvada savu astoto darbības gadu un kopīgi ar Latvijas Futbola fedrāciju (LFF) rīko jau astoto Virslīgas čempionātu. Pašlaik līgas vadības pārraudzībā ir informatīvie, komerctiesību, mārketinga, TV translāciju, kalendāra un citi organizatoriskie darbi, bet Virslīgas čempionāta reglamenta un licencēšanas jautājumi ir uzticēti LFF. Tuvāko gadu biedrības mērķis ir sekot ārvalstu piemēram un pilnībā pārņemt augstāko klubu futbola sacensību organizēšanu valstī. 
Par biedrības biedriem var kļūt futbola klubi, kas ir juridiskas personas un kurām ir tiesības piedalīties Latvijas Futbola virslīgas čempionātā saskaņā ar Virslīgas futbola sacensību reglamentu, ko apstiprina LFF. Tajā pašā laikā šis reglaments nosaka, ka turnīra dalībniekiem ir jābūt arī biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” biedriem.
Biedrības darbu organizē tās izpilddirektors, bet to pārrauga biedru ieceltā valde (ar izņēmumu 2017. gada sezonā, kad biedrības darbu organizēja valde un administratīvais direktors). Virslīgas sacensību organizācijas komiteja sastāv no Virslīgas izpilddirektora, LFF ģenerālsekretāra, LFF Sporta direktora, LFF Sacensību daļas vadītāja.

Kopš 2012. gada janvāra līdz 2017. gada decembrim biedrības valde darbojās nemainīgā triju cilvēku sastāvā - Uģis Bisenieks, Maksims Raspopovs un priekšsēdētājs AInārs Tamisārs. 2017.gada izskaņā biedri lēma par valdes sastāva paplašināšanu uz četriem locekļiem, kam sekoja pārvēlēšana. Valdē iekļuva Maksims Krivuņecs, Olafs Saulriets, Romāns Lajuks un pārvēlēts tika Uģis Bisenieks. Maksims Raspopovs atkārtotu kandidatūru neizvirzīja. Par jaunās valdes priekšsēdētāju tika iecelts Maksims Krivuņecs.


PAR VIRSLĪGAS ČEMPIONĀTU

Latvijas futbola Virslīga ir augstākās futbola sacensības Latvijas valstī. Latvijas futbola Virslīgā savu karjeru ir sākuši gandrīz visi esošie Latvijas Nacionālās izlases spēlētāji. Tajā savu karjeru uzsāka Marians Pahars, Māris Verpakovskis, Vitālijs Astafjevs un citi Latvijas visu laiku izcilākie spēlētāji. Latvijas futbola Virslīga ir Latvijas futbola pamats. Atjaunotajā Latvijas brīvvalstī ir aizvadītas 27 veiksmīgas sezonas un šobrīd ir dots starts divdesmit astotajai. No 2013. līdz 2015. gada sezonai čempionāta ģenerālsponsors bija finanšu pakalpojumu uzņēmums SMScredit.lv, un čemionāta oficiālais nosaukums bija SMScredit.lv Virslīga, savukārt no 2016. gada līdz 2018. gada sezonai ģenerālsponsors bija sporta bārs SynoTtip (SynotTip Virslīga). Pēc 2018. gada sezonas biedrība ''Latvijas Futbola Virslīga'' paziņoja par jaunu ģenerālsponsoru, ar ko sadarbība noslēgta uz divām sezonām - kopš 2019. gada sezonas sākuma ģenerālsponsors ir sporta bārs ''Optibet'' un čempionāta oficiālais nosaukums ir Optibet Virslīga.


BIEDRĪBAS VADĪBA

Valdes priekšsēdētājs: Maksims Krivuņecs

Valdes loceklis: Olafs Saulriets

Valdes loceklis: Romāns Lajuks

KONTAKTI

 

  • Iesaki rakstu:
  • twitter.com
  • facebook.com