Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ Žurnālistu prognožu konkurss: pirmo reizi čempionu prognoze par labu ''Riga FC''

Žurnālistu prognožu konkurss: pirmo reizi čempionu prognoze par labu ''Riga FC''

16/03/2020

Lai arī jaunās sezonas starts ir pārcelts, iepazīstinām līdzjutējus ar žurnālistu pirmssezonas prognozēm par sezonas noslēguma vietu sadalījumu.  Dažādās prognozes liecina, ka futbola līdzjutējus sagaida aizraujoša sezona, tiesa, vien ar trešo piegājienu mediju pārstāvji čempionu godā redz Riga FC. Vai šim Rīgas klubam tas varētu izdoties trešo reizi pēc kārtas?

Šogad tradicionālajā biedrības Latvijas Futbola Virslīga organizētajā pirmssezonas prognožu konkursā piedalījās 27 mediju pārstāvji no dažādiem Latvijas reģioniem un medijiem. Pretēji pagājušajam gadam, šoreiz čempions tiek prognozēts vienprātīgāk, proti, no visiem tikai 4 (!) neparedz Riga FC triumfu, priekšroku dodot RFS (2), FK Ventspils un Valmiera FC. Stabila vieta kopā ar divkārtējo čempioni šī gada medaļnieču vidū tiek paredzēta arī RFS, taču straujākais kāpums tiek prognozēts FK Liepāja - vidēji 4. vieta, ļoti līdzīgai prognozei esot par Valmiera FC sekmēm šosezon un turpat priekšā arī FK Ventspils. Interesanti, ka sekojošo vietu komandas FK Spartaks (6.), FK Jelgava (7.) un BFC Daugavpils (8.) ir ar visstabilākajām prognozēm (vairumam domājot tieši tā), taču nevienprātība valda jautājumā par klubu, kam pēc sezonas vajadzētu atstāt Optibet Virslīgas čempionātu. Kā rāda prognožu apkopojums, neliela priekšroka cīņā par 9. vietu tiek dota debitantei FK Tukums 2000/TSS, taču viss liecina par to, ka līdzjutējus arī šogad sagaida grūti prognozējama sezona.

Aizvadītajā gadā labākā žurnālista-prognozētāja godā ierindojās Kristiāns Girvičs (Sports), kura veiksmīgo prognozi visbūtiskāk ietekmēja neparedzētais valmieriešu sniegums (Girvičs ceturto vietu ieguvušajai komandai prognozēja vien septīto). Starp citu, arī čempiona prognozē žurnālists kļūdījās, taču šosezon TOP3 sarindojis tāpat kā pērn tika sadalītas medaļas. Vai tas tā piebildīsies? Redzēsim jau sezonas izskaņā!

Jau vēstīts, ka saistībā ar Ministru kabineta noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ Latvijas Futbola federācijas (LFF) Orgkomiteja lēma par čempionāta sezonas sākuma atcelšanu, ko atbalstīja arī LFF valde. Par sezonas sākuma laiku tiks lemts pēc attiecīgo ierobežojumu beigām.

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com