Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ Žurnālistu prognožu konkurss: domas par čempionu dalās

Žurnālistu prognožu konkurss: domas par čempionu dalās

10/03/2016

Biedrība ''Latvijas Futbola virslīga'' jau tradicionāli rīko Virslīgas čempionāta (šogad SYNOTtip futbola Virslīgas) prognožu konkursu futbola žurnālistiem, aicinot izteikt savu viedokli par klubu ieņemamo vietu pēc čempionāta noslēguma. Prognozes ir veiktas un piedāvājam ar tām iepazīties.

Interesanti, ka čempions 2016.gada sezonā netiek prognozēts viennozīmīgi. Rezultāti rāda, ka žurnālisti uzvaru neizslēdz pat trijiem klubiem - FK Liepāja, FK Ventspils un FK Jelgava. Arī pērn šīs komandas bija starp čempionāta favorītēm un zīmīgi, ka tuvāko sekotāju lokā iekļuvusi debitante Rīgas Futbola skola, kurai Matīss Timofejevs (LTV) un Armands Sametis (DIENA) prognozē pat medaļas. Otra līdzvērtīgā komanda, kurai tiek prognozēta cīņa par augsto 4.vietu, ir FK Spartaks Jūrmala, savukārt pārliecinoši 6.pozīcijā tiek ierindota otra debitante Riga FC. Interesanti, ka galvenā cīņa par vietas saglabāšanu Virslīgā tiek prognozēta starp komandām, kas šādu uzmanību izbaudīja jau pērn - BFC Daugavpils un FS METTA/Latvijas Universitāte.

Gaidot jaunās sezonas sākumu, aizvadīto gadu veiksmīgākajiem prognozētājiem lūdzām komentārus par šī gada čempionātu un viņu izteiktajām domām par komandu vietu sadalījumu.


Ivars Āboliņš, 2012.gada sezonas labākais prognozētājs:

Izkrišanu no Virslīgas prognozē FS Metta/LU komandai. Kas ir būtiskākie faktori, kādēļ studentiem atvēli pēdējo vietu?
- Manuprāt, komanda ar katru gadu regresē un kopš iekļūšanas Virslīgā nav rādījusi izaugsmi. Pēdējos gados vietu Virslīgā ļāva saglabāt arī konkurentu problēmas vai diskvalifikācijas. Šogad izskatās, ka pēdējo gadu scenāriji neatkārtosies un uz pilnu jaudu spēlēs visas komandas. Šādā gadījumā studentiem palikt Virslīgā īsti variantus neredzu.


Ilmārs Stūriška, 2013.gada sezonas labākais prognozētājs:

Tu un arī daudzi citi žurnālisti augstas cerības liek uz RFS (4.vieta). Kas mudina domāt par  tik veiksmīgu debiju?
- Sapulcināts labs sastāvs, kas ļauj cīnīties par pirmo piecinieku. Nopietns sponsors. Bažas raisa tas, ka pirmais gads un tomēr salīdzinoši vēlu uzzināja, ka vispār spēlēs Virslīgā, attiecīgi arī gatavošanās process nav bijis tik pilnvērtīgs. Ir dzirdētas runas, ka galvenā trenera vietu sezonas laikā varētu ieņemt Tamazs Pertija, un tad jau būtu vēl interesantāk.


Andris Sudmalis, 2014.gada sezonas labākais prognozētājs:

TOP komandu ieņemamo vietu secību prognozē tieši tādu, kāda tā bija pērn (neņemot vērā Skonto FC 2.vietu). Vai, tavuprāt, spēku samēri nav mainījušies vai arī komandu potenciāls pieaudzis proporcionāli?
- Pagaidām par komandu spēku varu spriest ņemot vērā tikai to sastāva potenciālu, bet šobrīd šķiet, ka neviens no pagājušās sezonas medaļu pretendentiem nav mainījies tik lielā mērā, lai uzskatītu, ka tas ir neapšaubāmi pārāks par konkurentiem.
Lielā mērā augstās pozīcijas savās prognozēs šiem trim klubiem atvēlēju avansā un ņemot vērā to ilgtermiņa pozīcijas Latvijas futbolā. "Liepājas" izredzes uz zeltu ir augstu vērtējamas pērnā gada zelta un mērķtiecīgās, kā arī kvalitatīvās selekcijas dēļ, skaidrs, ka "Ventspils" 2015. gadā neparādīja savu spēju maksimumu, skaidrs, ka ambīcijas un sastāva komplektācija liek augstu vērtēt FK "Jelgava" izredzes uz medaļām.
Tātad, jā – šķiet, ka vismaz visiem labi zināmo klubu potenciāls ir progresējis proporcionāli, bet nezināmā un favorītiem bīstamā šogad ir ļoti daudz.


Roberts Vīksne, 2015.gada sezonas labākais prognozētājs:

Čempionu godu paredzi ''Liepājai''. Tavuprāt, tā tas varētu piepildīties viennozīmīgi vai arī paredzi citam klubam labas izredzes uzvarēt?
- Skatoties klubu retoriku, šogad, šķiet, ka visi kļuvuši daudz pārliecinošāki un ambiciozāki. Es par to esmu dziļi priecīgs, jo tas dod Virslīgai vēl vairāk asu un iespaidīgu cīņu par zeltu un Eirokausu vietām. Es domāju, ka šosezon par zeltu cīnīsies četri klubi, taču Liepājai ir visvairāk jūtams komandas un patriotisma gars, kas izšķirošos brīžos var būt liktenīgs. Tāpat sastāvs ir ļoti konkurētspējīgs. Vēlos minēt, ka rīdzinieki šogad var būt īpaši priecīgi, jo visi trīs klubi, pēc "Skonto" neiekļaušanas Virslīgā, gribēs ieņemt galvaspilsētas līdera lomu.

Futbola žurnālistu prognozes 2016

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com