FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ Virslīgas klubi sekmīgi sāk Eirokausu sezonu

Virslīgas klubi sekmīgi sāk Eirokausu sezonu

01/07/2016

Vakar, 30.jūnijā, sekmīgi jauno Eiropas līgas kvalifikācijas sezonu uzsāka trīs SynotTip Virslīgas klubi. FK Ventspils savā laukumā un FK Jelgava viesos svinēja uzvaras, savukārt Jūrmalas ''Spartaka'' izbraukumā gūtie vārti un rādītās sniegums minimāli zaudētā mačā vērš lielas cerības atbildes spēlē.

Vakar startēja Eiropas līgas kvalifikācijas 1.kārtas pirmie mači. Visi trīs SynotTip Virslīgas klubi aizvadīja pirmos mačus, no kuriem tikai FK Ventspils cīnījās savā laukumā, savukārt FK Jelgava un FK Spartaks Jūrmala aizvadīja izbraukuma spēles.

FK Ventspils - Vikingur (Fēru salas) 2:0 (2:0)
Cīņa Ventspils Olimpiskā centra stadionā tika aizvadīta futbola svētku atmosfērā un jau 5.minūtē šīs sezonas komandas uzbrukuma līderis Ģirts Karlsons atklāja mača rezultātu, panākot 1:0. Tas pats futbolists 37.minūtē rezultātu dubultoja, taču jāmin, ka vēl 1.puslaika ietvaros bija vairākas lieliskas iespējas palielināt rezultāta starpību. 2.puslaikā cīņa kļuva nesaistošāka, ventspilniekiem vairs ne tik aktīvi kontrolējot bumbu otrā laukuma galā. 10 minūtes pirms pamatlaika beigām Fēru salu komandai izdevās izspēlēt lielisku uzbrukumu līdz netraucētam sitienam no pašas vārtu priekšas, pēc kā tikai Maksima Uvarenko veiksmīgā spēle ļāva rezultātam palikt nemainīgam.
Tādējādi "Ventspils" nosargāja uzvaru ar 2:0, un tas nozīmē, ka atbildes spēlē, kas norisināsies pēc nedēļas, Latvijas klubam pietiks pat ar minimālu neveiksmi. Savukārt gadījumā, ja viesos izdosies gūt vārtus, sāncenšiem būs nepieciešams jau trīs vārtu pārsvars.
FK Ventspils vārtu guvējs: Karlsons 5', 37'

Minskas Dinamo (Baltkrievija) - FK Spartaks Jūrmala 2:1 (1:0)
Salīdzinoši tuvu izbraukuma spēli aizvadīja Jūrmalas klubs, kas tikās ar Baltkrievijas komandu Minskas ''Dinamo''. DIemžēl jau 18.minūtē jūrmalnieki nonāca iedzinējos ar 0:1, turklāt 37.minūtē savainojuma dēļ tika nomainīts viens no komandas līderiem Dmitrijs Platonovs. Arī teritoriālais pārsvars mača pirmajā pusē piederēja mājiniekiem, līdz ar to jūrmalniekiem iespēji apgrūtinot mērķi par iekļūšanu Eiropas līgas kvalifikācijas 2.kārtā. Taču vēlme un ambīcijas ņēma virsroku, faktiski visu 2.puslaiku Latvijas komandai esot ar bumbas kontroles pārsvaru, līdz ar to likumsakarīgi tika veidoti vairāk vārtu gūšanas momenti. 79.minūtē ''Spartakam'' izdevās gūt vārtus - augstu klasi pretinieka atbruņošanā demonstrēja Inguss Šlampe, atņemot bumbu un zibenīgi centrējot to soda laukumā, kur tā pa sitienam nonāca pie Daniila Ulimbaševa, panākot 1:1! Prieki gan nebija gari - jau pēc 2 minūtēm mājinieki vēlreiz panāca pārsvaru un mačs arī noslēdzās ar 1:2 Minskas komandas labā.
Atbildes spēle norisināsies pēc nedēļas, un Jūrmalas "Spartakam", pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, iekļūšanai nākamajā kārtā pietiks ar 1:0.
FK Spartaks Jūrmala vārtu guvējs: Ulimbaševs 79'

Breidablik (Islande) - FK Jelgava 2:3 (1:3)
Rezultatīvāko maču no visu Latvijas klubu iesaistītajiem aizvadīja FK Jelgava, kas viesos tikās ar šī brīža futbola kontekstā vienas no populārākajām valstīm Islandes futbola klubu ''Breidablik''. Latviešiem ātri vien izdevās atklāt spēles rezultātu, 10.minūtē precīzam esot Gļebam Kļuškinam.  Pozitīvi, ka vēl 1.puslaika ietvaros ''Jelgava'' pamanījās gūt vēl 2 vārtus - vispirms 33.minūtē veiksmīgi sita Valērijs Redjko, savukārt 44.minūtē trešos vārtus guva Mindaugs Grigaravičs. Arī islandieši 1.puslaikā neklusēja, jo 13.minūtē tika panākts izlīdzinājums 1:1, taču tiktāl jāuzteic Grigaravičs, kuram abos pirmajos Jelgavas vārtu guvumus rezultatīvas piespēles.
Otrais puslaiks aizritēja  krietni piesardzīgāk no jelgavnieku puses. Teju izdevās sekmīgo rezultātu noturēt, līdz kompensācijas laika 6.minūtē ''Breidablik'' guva arī 2.vārtus.
Tādējādi "Jelgava" guva panākumu ar 3:2, un atbildes spēlē, kas norisināsies pēc nedēļas, Latvijas klubam der minimāls zaudējums, ja vien sāncenši negūs vairāk par trim vārtiem.
FK Jelgava vārtu guvēji: Kļuškins 10' Redjko 33' Grigaravičs 44'