Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ Pirmajā Virslīgas Fantasy spēlē uzvar Jurijs Žigajevs

Pirmajā Virslīgas <em>Fantasy</em> spēlē uzvar Jurijs Žigajevs

20/11/2019

Līdz ar Optibet Virslīgas sezonas noslēgumu finišs sasniegts arī pirmajai Fantasy jeb fantāzijas spēlei, kurā visas sezonas garumā futbola zinātāji sacentās ar pašu veidotām komandām, izmantojot Optibet Virslīgā startējošo komandu spēlētājus un ar to palīdzību krājot individuālos punktus. Sezonas kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja bijušais futbolists Jurijs Žigajevs, kurš līdz ar to ieguva galveno balvu - braucienu uz UEFA Čempionu līgas spēli. Otrajā vietā ierindojās Jānis Līgats, kurš balvā saņems spēļu konsoli PlayStation 4, savukārt trešo vietu ieguva Sergejs Kiseļovs, kuram balvā vērtīga dāvanu karte 300 eiro vērtībā no Sportland.

Šis bija pirmais gads, kad biedrība Latvijas Futbola Virslīga piedāvāja iespēju piedalīties fantāzijas spēlē. Zīmīgi, ka šādu iespēju izmantoja ne tikai futbola līdzjutēji, bet arī sporta funkcionāri un pat paši spēlētāji, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot 1180 interesentus. Visas sezonas garumā tika noteikti un sveikti katras kārtas labākie, savukārt sezonas noslēgumā tika noteikti arī kopvērtējuma laureāti. Līdz ar to kļuva zināms, ka par Optibet Virslīgas pirmās fantāzijas sezonas uzvarētāju kļuva bijušais profesionālais futbolists, šobrīd aktīvs futbola vlogeris Jurijs Žigajevs, kurš savu tuvāko sekotāju, sporta žurnālistu no Valmieras Jāni Līgatu apsteidza par 23 punktiem, kurš savukārt savu tuvāko sekotāju Sergeju Kiseļovu apsteidza par astoņiem punktiem. Kā uzsvērts, trešās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti 300 eiro vērtībā no Virslīgas Fantasy spēles lielā partnera  , otrās vietas ieguvējam balvā tiks pasniegta spēļu konsole PlayStation 4, savukārt uzvarētājs dosies braucienā uz UEFA Čempionu līgas spēli.

Par pirmo virslīgas Fantasy sezonu stāsta uzvarētājs Jurijs Žigajevs.

Kā Tu uztvēri ideju par virslīgas Fantasy spēli? Vai biji ar ko tādu jau sastapies?
- Protams, ka uztvēru pozitīvi. Fantāzijas spēle man pašam gan nebija nekas jauns, bet fakts, ka arī Latvijas virslīgas čempionātam tāda būs, pārsteidza ļoti pozitīvi. Man bija interesanti piedalīties un domāju, ka tā bija arī citiem dalībniekiem - gan līdzjutējiem, gan pašiem futbolistiem. Manuprāt, šī spēle deva ļoti daudz virslīgas futbolistu atpazīstamības celšanai, jo, lai veiksmīgi piedalītos spēlē, jāizvērtē bija faktiski visi Optbet Virslīgā spēlējošie futbolisti.

Kurā brīdī saprati, ka vari reāli pacīnīties par uzvaru kopvērtējumā?
- Precīzi neatceros, bet bija viena nedēļa vasaras vidū, kad biju piemirsis savā komandā veikt maiņas, kas pēc fantāzijas spēles noteikumiem ir atļautas tikai starp kārtām un tā nu sagadījās, ka tieši tajā reizē ieguvu kārtas pirmo vietu. (smejas) Tā laikam bija vajadzīgā motivācija sākt nopietni sekot līdzi un uz tādiem pārsteigumiem vairs nepaļauties.

Tavuprāt, vai Tev kā bijušajam spēlētājam bija priekšrocības pret citiem futbola līdzjutējiem?
- Es teiktu ka jā, bet tas tādēļ, ka labi pazīstu to futbola virtuvi. Protams, paziņas ir visās komandās, bet tādu iekšējo informāciju izmantoju retu reizi. Vairāk paļāvos uz savu izpratni par virslīgu. Liela loma gan fantāzijas spēlē ir veiksmei. Interesants spēles noteikums ir par izvēlēto kapteini - paša īpaši izraudzīts spēlētājs var sagādāt papildus punktus un to, kurš kurā spēlē gūs visvairāk vārtus, ir faktiski neiespējami prognozēt. Tā kā kopumā teiktu, ka priekšrocība kā bijušajam spēlētājam bija, bet neliela.

Fantasy sastāvs jāveido no vairāku komandu spēlētājiem. Vai bija kāds klubs, kurš sagādāja problēmas ar grūti paredzamu sastāvu, jo zināms, ka virtuālie punkti vairāk iegūstami tikai tad, ja Tevis izvēlētais spēlētājs dodas laukumā reālā spēlē?
- Laikam jau kā visiem, lielākā neskaidrība allaž bija par ‘’Riga FC’’ un viņu plašo spēlētāju rotāciju. Līdz ar to, mana taktika bija no viņu sastāva izmantot tikai divus centra aizsargus Herdi Prengu un Antoniju Černomordiju, un sezonas beigu daļā arī vārtsargu Robertu Ozolu. Priekšējā līnija bija ļoti neprognozējama, īpaši pēc Eirokausiem, tādēļ es tur iekšā ‘’nelīdu’’. (smejas)

interesanti, ka sastāva izveidei dalībniekam tika atvēlēts konkrēts budžeta apjoms un katram spēlētājam bija piešķirta virtuālā vērtība. Līdz ar to, seko nedaudz provakatorisks jautājums: vai novēroji arī kādus pārvērtētus/nenovērtētus spēlētājus?
-  (pauze) Šis ir grūts jautājums. Protams, bija vairāki spēlētāji, no kuriem tika gaidīts būtiskāks pienesums šosezon un ne tikai fantāzijas spēles kontekstā. Saprotams, ka tās vērtības tika izveidotas pēc līdzšinējiem nopelniem un situācijas var mainīties. Par nenovērtētākajiem spēlētājiem gan savādāk - mazāk zināmie leģionāri arī spēles veidotājiem ir melnais zirdziņš, tādēļ ar tiem var ļoti paveikties. Piemēram, Tolu Arokodare pēc fantāzijas spēles vērtības bija salīdzinoši lēts, bet pienesums jeb gūto vārtu bija daudz.

Visbeidzot - Tu dosies uz Čempionu līgas spēli. Vai galvenā balva bija papildus motivācija cīņā par uzvaru?
- Brauciens uz Čempionu līgas spēli ir lieliska balva, taču es to vairāk novērtēju kā iespēju sava vloga Par Futbolu skatītājiem sarūpēt jaunu epizodi no ārzemēm. Tādēļ esmu priecīgs, ka izdevās izturēt lielo spriedzi un konkurenci sezonas beigās, saglabājot pirmo vietu. Labprāt izmantošu iespēju un pateikšu paldies konkurentiem par cīņu fantāzijas spēlē. Bija jautri!

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com