Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ LFV un tās klubi noraida UEFA priekšlikumu par Eiropas klubu sacensību formātu

LFV un tās klubi noraida UEFA priekšlikumu par Eiropas klubu sacensību formātu

10/07/2019

Biedrības ,,Latvijas Futbola Virslīga'' (LFV) klubu sanāksmē šī gada 2. jūlijā, Rīgā tika apspriests UEFA izstrādātais jaunais klubu sacensību projekts, kuru atbalsta Eiropas Klubu asociācija (ECA - European Club Associacion). LFV uzskata, ka UEFA piedāvātās izmaiņas Eiropas klubu sacensību formātā negatīvi ietekmēs lokālos čempionātus, tādējādi tās nav apstiprināmas un nevar tikt īstenotas.

“Mūsu klubi vēlas atkārtot "FK Ventspils" 2009./2010. gada sezonas panākumus un cer piepildīt sapni spēlēt Čempionu vai Eiropas līgas grupu turnīrā. Mēs ticam sportiskam rezultātam kā vienīgajam patiesajam kritērijam, lai kvalificētos starptautiskiem klubu turnīriem, un pārstāvība Eiropas klubu turnīros jānosaka tikai pamatojoties uz sportiskajiem rezultātiem vietējos čempionātos. Tāpat jebkādas izmaiņas UEFA klubu sacensību kalendārā nedrīkst ietekmēt vietējo līgu, īpāši mazo valstu, kāda ir Latvija, formātus un sacensību kalendārus,” uzsver biedrības “Latvijas Futbola Virslīga" valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs.

Latvijas futbola virslīgas klubi ir vienbalsīgi atbalstījuši Eiropas līgu (EL - European Leagues) redzējumu par taisnīgāku UEFA ieņēmumu sadali, liekot uzsvaru uz solidaritātes maksājumu līdzvērtīgāku sadalījumu kā galveno instrumentu, lai aizsargātu un uzlabotu vietējo līgu un to dalībnieku konkurētspēju. “Solidartitātes maksājumiem ir būtisks īpatsvars mūsu klubu budžetos. Mums nav pieņemami, ka UEFA klubu sacensību ieņēmumu sadales shēmā tiek piedāvāts samazināt solidaritātes maksājumu īpatsvaru. Lielākie Eiropas klubi kļūst aizvien spēcīgāki, savukārt plaisa starp mazajām līgām un to klubiem kļūst bīstama visam Eiropas futbolam un tā konkurētspējas līdzsvaram,” min Krivuņecs.

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com