Optibet virslīga
Riga FC RFS FK Ventspils Valmiera FC FK Spartaks FK Liepāja FK Jelgava BFC Daugavpils FK Metta FK Tukums 2000/TSS

\\ LFV skaidrojums par UEFA solidaritātes maksājumu sadales principiem

LFV skaidrojums par UEFA solidaritātes maksājumu sadales principiem

22/08/2019

Biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" (LFV) biedru sapulcē ir aktualizējusi jautājumu par UEFA solidaritātes maksājumu saņemšanu. 

Latvijas futbola virslīgas klubi vienbalsīgi atbalstīja principu, ka par tā izlietojumu un sadales apjomu lēmums jāpieņem Virslīgas klubiem kopā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF). Balstoties uz UEFA solidaritātes maksājumu sadales principiem, finansējums novirzāms Virslīgas klubu jaunatnes akadēmiju vajadzībām.

Biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" vērš uzmanību, ka kā iepriekšējos gados, tā arī šogad UEFA solidaritātes maksājumu sistēma nav saskaņota ar LFV vai Virslīgas klubiem, lai arī pamatos UEFA solidaritātes maksājumi ir paredzēti "top divīzijas" klubu jaunatnes akadēmijām. LFF 19. augusta valdes sēdē atkārtoti tika ignorēti šie principi un bez Virslīgas pārstāvju iesaistes tika pieņēmts lēmums novirzīt UEFA solidaritātes maksājumus LFF mērķiem. 

Pēc dokumentu saņemšanas no iesaistītajām organizācijām un informācijas apkopošanas biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" vērsīsies pie Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes, kā arī attiecīgajā komitejā ar konkrētiem priekšlikumiem nākamo periodu UEFA solidaritātes maksājumu sadalei.

Tāpat ar šo LFV vēlas uzsvērt, ka Latvijas futbola virslīgas klubu mērķis nav kādai organizācijai mazināt esošo līdzfinansējumu. Tieši otrādi - klubi vēlas atgūt to savā rīcībā, jo tam daudzus gadus saskaņā ar UEFA rekomendācijām bija jānonāk tieši Virslīgas klubu rīcībā to jaunatnes akadēmiju vajadzībām.

 Lai izvairītos no neatbilstošas interpretācijas saistībā ar tulkojumu, publicējam uzskaitīto kritēriju tekstu oriģinālvalodā, ko UEFA norādījusi savos reglamentējošajos dokumentos futbola federācijām.


Please note the following important information on the distribution criteria. 

1. Equal shares:

a) In principle, the money should be shared equally between all top-division clubs not involved in UEFA Champions League or UEFA Europa League group matches. 

2. Youth development: 

a) For any club to receive funding, it should comply with, as a minimum, the requirement of having an approved youth development programme in accordance with the national club licensing manual accredited by UEFA. 
b) Payments should be destined for club youth development and local community programmes. 

3. Distribution procedure: 

a) Payments are made by UEFA to the national association, which has to transfer them to its national league (if such a league exists and is recognised by the national association) for payment to the relevant clubs (as defined above). 
b) The full amount has to be transferred by the league (or directly by the national association if no league exists or is recognised) to the relevant clubs and cannot be retained by the league and/or national association. 

4. Special cases: 

a) If any national association or league wishes to implement a different distribution system (as many currently do), it has to submit a justifiable request for examination by the UEFA Club Competitions Committee, which, if necessary, can refer it to the UEFA Executive Committee for a final decision. 
b) In principle, such requests will be considered admissible if, for example, the distribution is linked to specific club youth academy quality criteria and/or if it is proposed to extend the solidarity share to lower division clubs as well. 

5. Records: 

a) Finally, reporting is required to allow records to be maintained of which clubs have received what amounts. 

As regards special cases, requests must also, in principle, be submitted to and approved by all the clubs concerned at national level.

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com