Klubu lapas
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FC Noah Jurmala

\\ Īsi pirms jaunās sezonas sākuma tiks prezentēta Latvijas futbola gadagrāmata

Īsi pirms jaunās sezonas sākuma tiks prezentēta Latvijas futbola gadagrāmata

03/03/2020

Kā zināms, 13. martā ar spēli starp ''Valmiera FC'' un ''Riga FC'' tiks atklāta jaunā Optibet Virslīgas 2020. gada sezona. Spēles nedēļā notiks vēl kāds zīmīgs notikums - tiks prezentēta jaunā Latvijas futbola gadagrāmata, kas sevī ietver būtiskākos Optibet Virslīgas pērnās sezonas un arī citu Latvijas futbola notikumu atspoguļojumus. 

160 lapaspušu biezā izdevuma galvenais redaktors Ilvars Koscinkevičs neslēpj gandarījumu, ka līdzjutējiem atkal būs pieejams šis faktu un aprakstu krājums, kā vērtība ar gadiem tikai augs. ”Latvijas futbola gadagrāmata ir vienīgais drukātais grāmatas izdevums Latvijā, kas ik gadu atspoguļo mūsu kājbumbas spēles svarīgākos notikumus laukumā. Tāpēc tās loma mūsu futbola aktuālās vēstures saglabāšanā ir divtik liela. Pērn šī grāmata, tēlaini izsakoties, bija devusies puslaika pārtraukumā, tāpēc šogad, izdodot atspoguļojumu par 2019. gadu, pievienojām nodaļu, kas pastāsta arī par 2018. gada svarīgākajām pieturas zīmēm Virslīgā. Jutām, ka mūsu pienākums ir atdot parādu. Līdzīgi kā pārējās šīs sērijas grāmatas, kas iznāk kopš 2012. gada, galvenokārt atspoguļo četrus mūsu futbola blokus, – Latvijas čempionātu un kausa izcīņu, mūsu klubu startu Eirokausos, kā arī nacionālās izlases veikumu. Grāmatā nozīmīga loma atvēlēta ne tikai kvalitatīvam tekstu saturam, bet arī vizuālajai baudai un statistikas gardēžiem. Te būs viss, kas jāzina īstam Latvijas futbola cienītājam. Šis saturs līdzjutējiem noteikti kalpos par labu atspērienu 2020. gada Virslīgas sezonai, kas jau klauvē pie durvīm, un arī valstsvienības nākamajām cīņām jaunā galvenā trenera vadībā!''

Prieku par gadagrāmatu pauž arī biedrības ''Latvijas Futbola Virslīga'' valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs: “Esam aizvadījuši spilgtu sezonu un ir prieks, ka pēc gada pārtraukuma varam atrgiezties ar jaunu futbola gadagrāmatu. Lai arī tehnoloģijas attīstās un viss aizvien vairāk pāriet diģitālos formātos, grāmatai vienmēr būs īpaša vērtība. Esmu drošs, ka tā kā spilgta Latvijas futbola vēstures liecība nonāks daudzu, ne tikai futbola, bet arī Latvijas sporta līdzēju grāmatu plauktos. Vēlos izteikt pateicību visiem grāmatas autoriem, kas sezonas laikā ir sekojuši līdzi un dokumentējuši notikumus Latvijas futbola laukumos, lai jau tuvākajā laikā mēs visi varētu koncentrētā veidā atskatīties uz aizvadīto sezonu.''

Arī šogad autoru kolektīvā ir liela daļa Latvijas zinošāko futbola žurnālistu, kas ikdienā atrodas vistuvāk futbola notikumiem. Starp grāmatas autoriem ir Arkādijs Birjuks, Kārlis Dārznieks, Arnis Ērmanis, Ilvars Koscinkevičs, Anatolijs Kreipāns, Edmunds Novickis, Jānis Pakalns, Iļja Poļakovs un Agris Suveizda, savukārt māksliniecisko salikumu veidoja Gatis Pabērzs.

Jaunā Latvijas futbola gadagrāmata tiks prezentēta 11. martā, kad risināsies Optibet Virslīgas jaunās sezonas prezentācijas pasākums. Futbola līdzjutējiem tā būs pieejama tirdzniecībā, par ko informācija sekos.

  • Iesaki rakstu:
  • twitter.com
  • facebook.com