Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ FS METTA/Latvijas Universitāte iepazīstina ar sezonas un tālākas nākotnes mērķiem

FS METTA/Latvijas Universitāte iepazīstina ar sezonas un tālākas nākotnes mērķiem

08/03/2016

Sestdien, 5.martā, Olimpiskajā sporta centrā tika organizēta Futbola skolas METTA un meistarkomandas FS METTA/Latvijas Universitāte preses konferenci mediju pārstāvjiem, lai pastāstītu par 2016.gada plāniem, kas saistīti ar kluba 10 gadu jubileju, kā arī ielūkotos nākotnes mērķos.  

Viens no FS METTA līdzdibinātājiem, kluba ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons iesākumā pastāstīja klātesošajiem par FS METTA vēsturi, no izveidošanās 2006.gadā, meistarkomandas izveidi kopā ar Latvijas Universitāti līdz pat šodienai, kad kluba paspārnē jau ir 780 futbolisti un 22 treneri.

Kā viens no galvenajiem nākotnes projektiem tika minēts Hanzas stadiona tribīnes būve, kas būs daudz vairāk kā vienkārši tribīne, bet multifunkcionāla ēka futbola akadēmijas vajadzībām. Šobrīd būs noslēgta tā projekta daļa kas saistīta ar komunikāciju saskaņošanu, taču viss galvenais darbs vēl priekšā. Kā nākamais sarakstā šobrīd ir pati projekta tāme, kas šobrīd aptuveni tiek lēsta ap 2,5 miljoniem. Tiesa bez tā, kopīgi ar Latvijas Universitāti tiek risināts jautājums, lai atrastu atsevišķu vietu arī meistarkomandai.

Tuvāko plānos sarakstā kā viens no galvenajiem tika minēts 2. maijs, kas ir FS METTA dzimšanas diena un kurā plānots prezentēt jauno mājaslapu, kopā ar plašu jubilejas pasākumu. 

Andris Riherts (FS METTA/Latvijas Universitāte galvenais treneris):
Šogad, ja es teiktu, ka mēs būsim čempioni, visi visdrīzāk gardi pasmiesies, bet tai pašā laikā jūs zināt, ka turnīra tabula pirms pirmās spēles visiem ir vienāda un visiem ir iespēja. Skaidrs, ka reālais, līdz kam varam aizsniegties un ko gribas, ir 5.vieta. Latvijas kausā pirmo reizi esam tik tuvu finālam - ir sasniegts 1/4 fināls, kurā tiksimies ar Daugavpili, komandu, ar kuru visu laiku par kaut ko cīnāmies. Būs svarīgi šo kārtu pārvarēt un tad jau viss var notikt. Tā ka mēs ļoti koncentrējamies uz sezonas sākumu, kur mums pretī ir tā pati Daugavpils, tad RFS, Riga, vēlāk kauss. Pirmajā mēnesī būsim ļoti koncentrējušies un saliedēti. Mūsu komandai nav vērts skatīties kaut kur tālumā novembrī, kad būs pēdējā spēle, bet pakāpeniski iet uz priekšu, saprast savas spēcīgās puses.
No pagājušā gada sastāva tie spēlētāji, kuri mums liekas ļoti svarīgi un kuri paši gribēja palikt, viņi visi ir palikuši. Pēc manām domām mums ir viena no jaunākajām un arī viena no talantīgākajām vidējām līnijām visā virslīgā - šiem puišiem vēl ir vajadzīga pārliecība par saviem spēkiem. Tāpat mums joprojām ir pieredzējušais Gatis Kalniņš - izskatās kā labs vīns atbildīgajos momentos. Tagad mums malās ir arī spēlētāji, kuri varētu dot piespēles Gatim soda laukumā. Aizsardzībā varbūt mums nav tik liela pieredze, bet mēs tajā virzienā noteikti skatāmies un to uzlabosim - aizsargiem primāri vajadzīgs trakums, vajag apēst bumbas un neļaut pretiniekam pat līdz vārtiem nokļūt. Vārtsargu līnijā mums ir Ošs un Grigorjevs - divi vārtsargi ar Virslīgas pieredzi un pietiekami izsalkuši, kas mums ir svarīgi. Šobrīd komandā mums visi ir izsalkuši kā vilki, visi sacenšas. Varbūt spēlētāju loks nav pārāk plašs, bet Latvijas apstākļiem tas, iespējams, arī nemaz nav vajadzīgs. Tāpat mums ir lieliski spēlētāji dublieru rindās - galvenajā komandā debitējuši 3-4 spēlētāji, pavisam jauni puikas, 15-16 gadus veci, bet viņiem vēlēšanās un azarts ir liels - redzēsim, kā tas turpināsies, pagaidām viņi paliks dublieros. Nu jā un nav ko riņķot apkārt - gribam 5.vietu virslīgā un spēlēt kausa finālā.

Aleksandrs Ļotovs (Nike pārstāvis):
Ja īsi raksturo, tad sadarbība ir lieliska! Atbalstām kopš pirmās dienas - pirms 10 gadiem pirmais FS METTAa/Latvijas Universitāte spēlētājs uzvilka Nike formu un nevienu brīdi mums nav licies, ka tas kaut daļēji būtu lēmums nevietā. Visu laiku, cik vien esam spējuši, esam atbalstījuši Mettu - gan ar apģērbu, gan arī paši nākot uz futbola spēlēm un atbalstot komandu. Protams, mēs arī ceram un gribam redzēt, lai Metta kāptu augstāk tabulā un 2020.gads, kā jau Ģirts minēja, nav tālu un līdz tam tad ir jāsaņemas un jānovinnē čempionāts. Vēl svarīga ir Mettas masveidība - bērnu skaita ziņā lielākā futbola skola Latvijā. Tātad mēs ar savu produktu spējam uzrunāt un atbalstīt bērnus izvēlēties futbolu, izvēlēties sportu un nepalikt malā. Tā ir arī sava veida Nike misija - gribam, lai bērni sportotu.

Eduards Emsis (FS METTA/Latvijas Universitāte pussargs:
Domāju, mērķi mums ir paši augstākie. Spēlētājiem uz katru spēli jāiet kā uz pēdējo, citādi nav vērts spēlēt šajā turnīrā. Varu vēl pastāstīt par sagatavošanās posmu. Varu teikt, ka pirmssezonas periods bija smags, taču vienlaikus interesants, jo aizvadījām daudz spēļu. Ziemas kausā rezultāti varbūt nebija tie labākie, taču notika komandas saspēles veidošanās. Pēc tam bija trīs pārbaudes spēles pret Lietuvas komandām - viena pret Žalgiri un divas pret Lietuvas 1.līgas komandām. Izcīnījām trīs uzvaras, un tas, manuprāt, deva mums pozitīvu lādiņu. Runājot par gaisotni komandā, varbūt ir neliels nogurums, taču var just, ka tas paliek aizvien mazāks un sezonas pirmajai spēlei, domāju, būsim maksimāli gatavi. Galvenais, ka komandas ģērbtuvēs ir pozitīva gaisotne, sadarbība, izpalīdzēšana viens otram. Tiešām saprotamies ļoti labi.


Informāciju sagatavoja: Elvijs Ērglis, fsmetta.lv Foto: Māris Greidāns

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com