FK Ventspils FK Metta Valmiera Glass ViA RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC

\\ Eiropas līga: ''Liepāja'' pārsteidz Minskā, tālāk tiek arī ''Ventspils''

Eiropas līga: ''Liepāja'' pārsteidz Minskā, tālāk tiek arī ''Ventspils''

18/07/2019

Ceturtdien, 18. jūlijā Optibet Virslīgas klubi ar mainīgām sekmēm aizvadīja atbildes spēles UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 1. kārtā, nākamo kārtu sasniedzot abiem Kurzemes klubiem.

''Ventspils'' viesos nespēja gūt panākumu pret Albānijas ''Teuta'' (0:1), taču divu spēļu summā bija labāka (3:1) un droši sasniedza kvalifikācijas 2. kārtu, savukārt cits Kurzemes klubs ''Liepāja'' negaidīti viesos ar 2:1 uzveica spēcīgo Minskas ''Dinamo'' un sensacionāli divu spēļu summā (3:2) soļo tālāk. Jāpiebilst, ka ''Liepāja'' vārtus zaudēja diskutablā situācijā vien kompensācijas laikā, kad Valentīnam Raļkevičam bumbu droši tvert patraucēja pretinieku komandas spēlētāja grūdiens ar roku. ''Liepājas'' labā ar vārtu guvumiem izcēlās Dans Spataru un Luišs Hilariu.

Kā vienīgie spēli Latvijā aizvadīja ''RFS'', kas pirms nedēļas no Slovēnijas atveda uzvaru 3:2 pret spēcīgo Ļubļanas ''Olimpija''. Diemžēl lielisko priekšrocību (3 gūti vārti izbraukumā un uzvara) divu spēļu summā uzvarai izmantot neizdevās - zaudējums savu skatītāju priekšā ar 0:2 un līdz ar to Eirokausu sezona debitantiem noslēdzās. Jāpiebilst, ka kopumā, īpaši 1. puslaikā, ''RFS'' aizvadija spēli ar daudz lieliskām iespējām gūt vārtus, taču abi zaudētie vārti sekoja puslaiku kompensācijas laikos.

Līdz ar to no Latvijas klubiem Eirokausu sezonu turpina ''Liepāja'', ''Ventspils'' un ''Riga FC'', kas vakar izstājās no UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas, taču formāts paredz Latvijas čempionu sezonas turpinājumu Eiropas līgas kvalifikācijā.