Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ BFC ''Daugavpils'' pirms pirmās mājas spēles aizvada preses konferenci

BFC ''Daugavpils'' pirms pirmās mājas spēles aizvada preses konferenci

31/03/2016

BFC "Daugavpils" pirms pirmās sezonas mājas spēles sarīkoja preses konferenci, kurā informēja Daugavpils žurnālistus par jaunumiem gaidāmajā sezonā, kā arī komandas mērķiem, sastāvu un budžetu. 

Jau svētdien komanda aizvadīs pirmo mājas spēli, kad tiksies ar Rīgas Futbola skolu. Spēles sākums plkst. 15:00 un līdzjutējiem būs iespēja iegūt arī vērtīgas balvas. Atskaitot jau ierasto balvu izlozi puslaika pārtraukumā, pie vērtīgām piemiņas balvām tiks pirmo 50 biļešu īpašnieki, kuri savā rīcībā iegūs 2016. gada sezonas programmiņu. Tāda apjoma programmiņa Daugavpils futbolā nav redzēta jau tuvu 10 gadiem, tādēļ dāvana patiešām būs vērtīga, jo tajā būs iespēja iepazīties ar visiem komandas futbolistiem, pretinieku komandām, izlasīt treneru viedokļus un daudz ko citu. 

Preses konferencē kluba valdes loceklis Aleksandrs Isakovs uzsvēra, ka šī sezona klubam nesolās būt viegla: "Čempionāts ir iesācies, taču mums neveiksmīgi. Pirmajās divās spēlēs piedzīvoti divi zaudējumi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu komandu atstājuši vairāki vietējie futbola skolas audzēkņi kā Vladislavs Kurakins, Ņikita Kaļiņins (spēlēs tieši RFS sastāvā), Viktors Litvinskis, Verners Zalaks, par savējo varam saukt arī Rjotaro Nakano. Skaidrs, ka katrs meklē iespējas progresēt un arī nopelnīt. Šobrīdējā realitāte ir tāda, ka mēs finansiālo iespēju ziņā atrodamies pēdējā vietā. Tā nav nekāda traģēdija, jo mums ir jāstrādā ar to, kas mums ir. Skaidrs, ka atļauties futbolistiem maksāt nopietnas algas mēs neesam spējīgi. 

Kluba galvenais finansētājs joprojām ir Daugavpils pašvaldība, kura futbolam ik gadu atvēl ap 100 tūkstošiem eiro. Šeit gan jāņem vērā, ka šis finansējums ir paredzēts visas akadēmijas darbībai, nevis Virslīgas komandai. Pārējos līdzekļus mēs meklējam caur sponsoriem, cenšamies veikt savu saimniecisko darbību. Nav viegli, bet līdzekļus pastāvēšanai un spēlēšanai Virslīgā izdodas piesaistīt. Šogad sastāvu centāmies papildināt, īrējot futbolistus no citām komandām. Klāt nāca divi Azerbaidžās kluba "Neftchi" jaunieši Mirabdula Abasovs un Orhans Kurbanli, kā arī no "Ventspils" ieguvām Anastasiju Mordatenko un Denisu Bezuščonoku. Prieks, ka komandā atgriezās portugālis Migels Sids. 

Kāda noteikta uzdevuma komandai pirms sezonas nav bijis. Puišiem lūdzām pacīnīties par ceturto vietu, kas varētu dot ceļazīmi uz Eirokausiem, bet esmu reālists, redzot citu komandu sastāvus, tas nebūs viegls uzdevums. Neskatoties uz to visu, mums ir jācīnās katrā spēlē, sākot no marta līdz pat novembrim. 

Komandas galvenais treneris Sergejs Pogodins: "Komandas sastāvs ir gados jauns. Jau šobrīd pamatsastāvā spēlē 18 gadus jauni puiši. Ticiet man, pēc 2-3 gadiem mūsu komandai būs ļoti labs sastāvs. Es runāju tieši par Daugavpils puišiem. Diemžēl 1998. gads mums bijis tukšais gads, jo no tā sastāva nav izdevies saglabāt nevienu spēcīgu spēlētāju. Pamazām sastāvā iesaistām 1999. gadu, kurš mums ir ļoti labs. Perspektīvs izskatās arī 2000., 2001. dzimšanas gads. 

Nelielo pārtraukumu starp Virslīgas spēlēm esam izmantojuši lietderīgi. Ļoti žēl, ka no līdzsvara mūs ir izsituši savainojumi. Pamazām kopējā grupā atgriežas Edgars Vērdiņš, Abasovs, apslimis ir Kaspars Kokins, arī Vitālijam Dubrovskim un Kurbanli bija veselības problēmas. Viena no mūsu galvenajām problēmām ir aizsardzības līnija, kur pietrūkst konkurences. Daudzās kļūdas aizsardzībā pagaidām arī nav ļāvušas mums iegūt punktus."

Pēc vairāku gadu pārtraukuma uz savu dzimteni ir atgriezies aizsargs Deniss Bezuščonoks: "Man ir liels prieks atgriezties Daugavpilī. Šobrīd mūs ir iegāzušas kļūdas aizsardzībā. Daļēji tā ir bijusi arī mana vaina, to es atzīstu [[Bezuščonokam tās bija pirmās spēles Virslīgā viņa karjerā]] un negrasos attaisnoties. Domāju, ka mēs progresēsim ar katru spēli un kļūdas novērsīsim. Uzskatu, ka aizsardzības līnijā ļoti svarīga ir sapratne. Vismaz starp centra aizsargiem. Lai arī ar Dmitriju Klimaševiču mums ir tikai viena gada atšķirība, kopā ar viņu mēs neesam spēlējuši. Jā, esam bijuši kopā Latvijas jaunatnes izlasē, bet īsti kopā neesam spēlējuši. Nākotnē tādas kļūdas vairs nepieļausim."


bfcdaugava.lv

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com