Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ 26.kārtas centrālā spēle: Eksperti mājiniekiem paredz vismaz 2 vārtus

26.kārtas centrālā spēle: Eksperti mājiniekiem paredz vismaz 2 vārtus

22/10/2016

Jau šodien, 22.oktobrī, Ventspils Olimpiskā centra stadionā tiks aizvadīta SynotTip Virslīgas 26.kārtas centrālā spēle, kur mājiniece FK Ventspils uzņems ''Jelgavu''. Abas komandas tiešā mērā cīnās par čempiona titulu, jo tās tabulā šķir vien 5 punkti, tādēļ mačs var ieviest būtiskas korecijas cīņā par kausu. Par gaidāmo cīņu viedokli un prognozi lūdzām futbola žurnālistiem Arkādijam Birjukam (OLE Naba) un Andrim Sudmalim (''Kurzemes Vārds'').

Arkādijs Birjuks, OLE NABA:
''Sestdien Ventspilī tiksies 1. un 3. apļa labākās komandas, kā arī divas 4. apļa labākās komandas. Apļus minu tāpēc, ka katrai komandai sezonas gaitā bija katastrofāls nogrieznis. "Jelgavai" tāds bija sezonas sākumā vēl Vitālija Astafjeva vadībā, kamēr "Ventspili" iegāza otrais aplis, kurā tika izlaista vadība turnīra tabulā. Sezonas pēdējiem mačiem abas komandas pienāk lieliskā gatavībā, taču arī šeit ir savas nianses, kuras runā par labu Pola Ašvorta komandai. Pirmkārt, sastāva dziļums un rotācija, kas, piemēram, ļauj "Ventspilij" aizvadīt divas spēles trīs dienu laikā, nezaudējot kvalitātē. "Jelgavai" šādu iespēju ir krietni mazāk, par ko pārliecinājāmies trešdien (0:1 pret "Riga"). Otra Širmeļa komandas problēmas ir uzbrukums, kura potenciālais līderis Karolis Laukžemis neattaisno uz sevis liktās cerības. Ventspilī uzbrukumā mīt Ģirts Karlsons un ar to pietiek. Ja turnīra tabulā "Jelgavas" pakaļdzīšanās ir faktiski beigusies, tad 26. kārtas spēlē skriešanu pakaļ ventspilniekiem paredzu. Ar Ginta Freimaņa palīdzību tā varētu būt sekmīga.''
Prognoze: Neizšķirts 2:2


Andris Sudmalis, laikraksts ''Kurzemes Vārds'':
''Droši vien, ka es neesmu vienīgais, kuram ir žēl par "Jelgavas" zaudējumu "Rīgai", kas sezonas izskaņai nedaudz laupīja intrigu, tomēr pilnībā to nenogalināja. "Ventspils" septiņu nezaudētu spēļu sērija, protams, liek šo klubu salīdzināt ar labi saeļļotu mehānismu, tomēr jelgavnieki šosezon to jau ir piebēruši ar Zemgales melnzemi. "Jelgava" var patikt un var nepatikt, bet jāatzīst, ka tas vairs nav klubs tikai raksturu, bet arī ar meistarību. Zaudējums "Rīgai" drīzāk izskatās pēc klupiena saspringtā kalendāra vidū, lai cik arī labi šajā mačā rīdzinieki izskatītos, bet izskatījās viņi ļoti labi.

Sezonas ievada un vidusdaļas spēles gan nav īsti salīdzināmas ar čempionāta galotnes kaujām, tomēr acīmredzot "Jelgavas" krājumos ir kaut kas tāds, kas tai ir ļāvis "Ventspili" apspēlēt trīsreiz pēc kārtas (vienreiz kausa mačā). Tiesa, "Jelgava" ir izteikta mājas komanda, bet izbraukumā tās bilance ir pieticīga, turklāt "Ventspils" rada pārliecību, ka viss tās kolektīvs labi zina, ko dara, lai neizlaistu no rokām 1. vietu, kuru, starp citu, tieši Pola Ašvorta vadībā sezonas izskaņā divreiz nenoturēja šī gadsimta sākumā.''
Prognoze: FK Ventspils uzvara 2:0


Spēle starp FK Ventspils un FK Jelgava šodien notiks Ventspils Olimpiskā centra stadionā ar sākuma laiku pl.15:00. Tiešraide LMT Straumē un LTV7!

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com