Optibet virslīga
FK Ventspils FK Metta Valmiera FC RFS BFC Daugavpils FK Jelgava FK Spartaks FK Liepāja Riga FC FK Tukums 2000/TSS

\\ 2.kārtas centrālā spēle: Eksperti prognozē ''Jelgavas'' uzvaru

2.kārtas centrālā spēle: Eksperti prognozē ''Jelgavas'' uzvaru

20/03/2016

Svētdien, 20.martā Kauguru vidusskolas stadionā tiks aizvadīta SynotTip futbola Virslīgas 2.kārtas centrālā spēle, kurā tiksies Riga FC un FK Jelgava. Mačs sāksies pl.15:00 un pirms tā sākuma līdzjutējiem būs iespēja vērot LMT Straumes īpašo ekspertu studiju. Par gaidāmo spēli viedokli izteica arī vairāki Latvijas futbola žurnālisti.

Agris Suveizda, Sportacentrs.com

Kamēr "Jelgavas" pārliecinošais sezonas sākums neizbrīnīja (kaut gan tik lielu rezultāta starpību var norakstīt arī uz RFS rupjām kļūdām), "Riga" sniegums pirmajā kārtā bija diezgan patīkams pārsteigums. Jau starpsezonā Virslīgas debitante epizodiski demonstrēja saturīgu kombinacionālo futbolu, tomēr šādi nogriežņi nebija ilgi un pat sākumsastāvā bija izteikti jūtams nevienlīdzīgais spēlētāju līmenis. Kas gan ne obligāti ir jāuztver negatīvi, šajā gadījumā drīzāk tieši pretēji – tas, ka rīdzinieki ir pievilinājuši, manuprāt, labāko vietējo centra pussargu Virslīgā Oļegu Laizānu, ir ļoti liels pluss. Turklāt nu viņam blakus atrasts arī šķietami laba līmeņa balsta pussargs Kamaras personā.
Arī flangu duets Roberts Savaļnieks un Iļja Šadčins pakutinās nervus ne vienai vien Virslīgas komandai, un šajā ziņā spēles atslēga varētu slēpties vienā no laukuma malām. Proti, "Riga" kreiso flangu veido par malējo aizsargu pārkvalificētais Armands Pētersons (ja atmiņa neviļ, "Mettā"/LU viņam šajā pozīcijā biežāk tomēr nācās spēlēt, kad bija trīs, nevis divi centra aizsargi), kā arī Šadčins. Divi teorētiski ļoti uzbrūkoša tipa spēlētāji, kuri pārbaudes spēlēs regulāri aiz muguras atstāja plašas zonas. Ja ņem vērā, ka "Jelgavas" rīcībā ir, iespējams, draudīgākā labā mala Virslīgā – Gints Freimanis un Andrejs Kovaļovs…Taču tikpat labi arī jelgavniekiem būs ļoti jāuzmanās no ātrajiem pretuzbrukumiem. Šadčinu un Pētersonu varētu nodēvēt par bumbu ar laika degli, tikai nav skaidrs, uz kuru pusi tā grasās sprāgt.
Prognoze: 2:0 FK ''Jelgava'' labā


Andris Sudnalis, Kurzemes Vārds

Šī spēle varētu kaut daļēji atbildēt uz jautājumiem par abu komandu spēku, kuru tās apliecināja pirmajā kārtā. "Rīgas" Ventspilī paņemtais viens punkts šobrīd šķiet pat mazliet negaidītāks par "Jelgavas" 4:0 panākumu pret "RFS". Lai gan arī tas ir pat nedaudz nepieklājīgi iespaidīgs. Sastāva un pārliecības ziņā vairāk plusu ir "Jelgavai", tomēr pieļauju, ka rīdzinieku vidējā līnija sagādās zināmas grūtības aļņu aizsardzībai.
Prognoze: 2:1 FK ''Jelgava'' labā


Anatolijs Kreipāns, Sporta Avīze/SWH

Latvijas kausa ieguvēja FK "Jelgava" pirmā pretinieka RFS galvenais treneris Jurijs Popkovs nosauca Jelgavas komandu par pašreiz sabalansētāko virslīgā un tieši tas gaidāmajā mačā ar virslīgas debitantu "Riga FC" būs viens no galvenajiem jelgavnieku trumpjiem. Jelgavnieki ļoti mērķtiecīgi pastiprinājuši sastāvu ar dažiem futbolistiem konkrētās pozīcijās, kamēr "Riga FC" ir nākuši klāt 17 jauni futbolisti, salīdzinājumā ar pagājušās sezonas "Caramba/Dinamo" variantu. Rīgas komanda ir krietni pastiprinājusies, ko tā apliecināja jau pirmajā mačā ar FK "Ventspils", tomēr likumsakarīgāka šajā mačā būtu FK "Jelgava" uzvara.
Prognoze: 3:1 FK ''Jelgava'' labā


 

  • Iesaki rakstu:
  • draugiem.lv
  • twitter.com
  • facebook.com