M.Krivuņecs: ”RFS iekļūšana grupu turnīrā nav nejaušība”

Latvijas čempionvienības RFS iekļūšana UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā nav nejaušība, norāda biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs.

“Apsveicu Virslīgas čempionus RFS ar iekļūšanu UEFA Eiropas konferences līgas pamatturnīrā. Apsveicu visus līdzjutējus! Ar šo rezultātu noteikti var lepoties arī visi mūsu klubi. Tieši klubi padara viens otru spēcīgākus. Klubi pieņem kopīgus lēmumus par līgas attīstību un konkurences palielināšanu. Tas ir liels kopējais nopelns. Ir ļoti simboliski, ka trīs gadus pēc tam kad mūsu klubi rosināja mainīt virslīgas čempionāta sistēmu, lai veicinātu konkurētspējas attīstību, esam sasnieguši Eiropas kausu grupu turnīru.

2018.gadā klubi apstiprināja Virslīgas stratēģisko plānu, kas balstīts uz konkurences stiprināšanā un komerciālu potenciālu palielināšanu. 2019.gada augustā virslīgas sanāksmē visu klubu priekšlikums bija ieviest “8+3” sistēmu, ar mērķi veicināt klubu konkurētspējas attīstību un sekmēt izlases panākumus. Šobrīd atskatoties mēs redzam, ka pēdējo gadu laikā klubu sekmes Eiropas kausu turnīros ir pakāpeniski uzlabojušās par spīti pandēmijas ierobežojumiem, Riga FC sasniegtā play-off kārta pērn, FK Liepāja atzīstamais sniegums. Tas apliecina, ka RFS iekļūšana grupu turnīrā nav nejaušība, drīzāk likumsakarība. Klubi konkurētspēja uzlabojas, tie pēdējos gadus aizvien stabilāk aizvada turnīrus, aizvien skaidrāk iezīmē savas ambīcijas. Tiek stiprināts kā klubu, tā arī virslīgas reitings, un tas arī tuvākā laikā plānotās Eiropas kausu reformas kontekstā mums tikai nāks par labu. Klubiem uzlabosies konkurētspēja un gribas ticēt, ka šim panākumam sekos nākamie.

Izlases snieguma kontekstā redzam patīkamas tendences. Pērn atzīstami aizvadītais kvalifikācijas cikls, šogad UEFA Nāciju līga cīņa par vietu C grupā un pats galvenais – fantastiskās emocijas līdzjutējiem. Man nav šaubu, ka 22. septembrī Skonto stadions būs pilns un mēs visi skandināsim “Latvija! Latvija!”.

Šie abi piemēri skaidri apliecina pieņemto lēmumu pareizīgumu.

Klubu ambīcijas un konkurētspējas uzlabošanās ceļ virslīgas līmeni. Izveidotais jauno spēlētāju atbalsta fonds, ko veido klubu iemaksas, ir būtisks instruments gan klubu atbalstam, gan jauno spēlētāju spēles laika nodrošināšanā. Šobrīd stabilizējot 10 klubu sacensību sistēmu ir vitāli nepieciešami kultivēt labvēlīgus apstākļus, saglabājot esošu sistēmu ar jauno spēlētāju atbalsta fondu, ka arī optimizējot UEFA solidaritātes izmaksās, kas palīdzēs mūsu profesionālajiem klubiem pilnveidot jaunatnes sistēmas un stiprināt konkurenci.

Ir fundamentāli nepieciešams stiprināt virslīgas klubu sistēmu un turpināt finanšu stabilitātes mehānismu pilnveidi virslīgā. Klubiem, kas necīnās par augstākām vietām un kas nepiedalās Eiropas kausos, lai veicināt to konkurētspējīgu vidi, līgas ietvaros ir jābūt stabiliem finanšu pamatiem, t.sk., caur garantētiem finansējumiem līgas ietvaros. Audzējot klubu reitingu caur Eiropas kausiem, un pēc UEFA finanšu sadales reformām, mums ir iespēja krietni palielināt finanšu atbalstu klubiem.

Mūsu mērķis ir turpināt veidot ekosistēmu, kurā mūsu klubi un spēlētāji var attīstīties un konkurēt ar citiem Eiropas čempionātiem.

Nozīmīgai lomai šajā attīstības ceļā jābūt arī valstij un pašvaldībām, kuriem jākļūst par vieniem no svarīgākajiem dalībniekiem un labuma guvējiem šajā procesā. Diez vai kaut kas var tik spēcīgi apvienot visus, ka kopējas darbs un uzvaras!

Mēs nedrīkstam pieļaut pagātnes kļūdas. Ar šodienas mazajiem panākumiem mums ir jāieliek pamats tālākai attīstībai un turpmākām uzvarām.”